Meruňka Mino, kontejner

Lze objednat

Odrůda meruňky je mimořádně silná a odolná i v extrémní zimě -28° C. Je málo náchylná k houbovým chorobám a šarce. Plody jsou velké, žlutooranžové, na slunné straně červené. Dužina je sladká, šťavnatá a aromatická. Plody zůstávají pevné i v plné zralosti. Kvete později, není tedy ohrožená jarními mrazy. Dozrává od konce července. Částečně samosprašná. Dodáváme v kontejneru.

Číslo zboží: 48139

Latinský název: Prunus arm. 'Mino'

Obsah balení: 1 ks

908,0 Kč / balení

Stanoviště
Slunné, chráněné proti větru, teplé, pozdní mrazíky by mohly poškodit květy

Půda:
Humózní, propustná, bohatá na živiny – meruňky mají vysokou spotřebu živin. V období před tvorbou plodů /3 týdny/ nesmí tato dřevina, byť jen přechodně, vyschnout. Nedostatek vody by měl za následek malé nebo nezralé plody. Při velkých vedrech rostlinu chráníme mulčovací vrstvou před vyschnutím a udržujeme tak půdu vlhkou. Mokrá a studená půda není vhodná

Výška:
zhruba 3 -4 metry

Růst:
Poměrně silný, vzpřímený

Kvetení:
Duben - květen
Bílé až růžové
První květy, eventuálně plody od druhého roku

Plody:
Dozrává od konce července.
Velké, žlutooranžové, na slunné straně červené. Dužina je sladká, šťavnatá a aromatická. Plody zůstávají pevné i v plné zralosti.
Hnojení:
Na jaře hnojivem na ovocné dřeviny.

Řez:
Po sklizni odstraňte nemocné a mrtvé dřevo. Zpravidla není řez, zkracování nebo formování zapotřebí.

Zima: zimovzdorná
Oblast kořenů zamulčovat a/nebo zakrýt smrkovým chvojím
Pozor: na počátku pěstování připevníme ke kmínku vzpěru, ponecháme ji tak dlouho, dokud rostlina nevytvoří dostatečně silný kmen (může trvat i několik let).