Magnolie Fairy Blush

Lze objednat

Stálezelený hybrid magnolie. Růžové květy, které příjemně voní, jsou umístěny podél větví. Kvete od března do června. Listy jsou lesklé, tmavě zelené. Vhodná jako solitér nebo na živé ploty. Preferuje slunné až polostinné stanoviště a mírně vlhkou, dobře odvodněnou půdu. Vzpřímený hustý keř. Výška v dospělosti cca 3m, odolná do -15°C.

Číslo zboží: 30248

Latinský název: Michelia 'Fairy Magnolia Blush' ®

Obsah balení: 1 ks

635,0 Kč / balení

  • Slunné
  • Polostín
  • Duben-Květen
  • 250-300
Stanoviště:
Slunné až polostinné, chráněné před větrem

Půda:
Magnolie potřebují vlhký vzduch a vlhkou, hlubokou a humózní půdu. Vhodný je přídavek rašeliny a kompostu. Půda by měla být neutrální, nebo spíše s mírně kyselou reakcí. Při vyšším obsahu vápníku se objevuje žloutnutí listů – chloróza. Podmínkou pro dobrý růst a dobrý zdravotní stav je propustná půda. Kořeny magnólií jsou dužnaté a v dlouhodobě zamokřeném prostředí snadno zahnívají. Magnolie je mělce kořenící.
Optimální místo pro výsadbu by mělo být v mírném polostínu nebo na slunci, ale chráněné od severních větrů a chráněné od přímého slunečního úpalu, zejména v zimních měsících a v předjaří. Mladé rostliny mohou být citlivé na popálení mladých listů silným jarním sluncem.
Sálavé teplo vycházející z bezprostřední blízkosti zděných ploch nebo chodníků může též magnóliím poměrně významně uškodit. Magnólie potřebuje prostor.

Hnojení:
Podle potřeby, může být použito hnojivo na rododendrony a azalky.

Výška:
Přibližně 2,5 - 3 m

Růst:
Vzpřímený hustý keř

Květy:
Duben - květen
Růžové, umístěné podél větví, příjemně voní

Řez:
Není nutný

Zima:
Zimovzdorná
Kořenovou část zakrýt mulčem

Doporučujeme