KiJo-Beere® černá borůvka

Lze objednat (dodání v době výsadby)

Zcela nový druh ovoce, růstem a vzhledem připomíná borůvky, chutí a barvou plodů (lesklá černá) je absolutní novinkou. Velké výnosy. Dozrává koncem července, začátkem srpna. Rostlina je poměrně robustní, kompaktní, hustě olistěný keř. Lesklé černé plody mají červenou dužinu a velmi zajímavou chuť, připomínající třešně a rybíz. Odolná do -25 °C. Plody dozrávají postupně, na rostlině tedy současně najdete žlutozelené, růžové i černé bobule v hroznech. Zpracovávat je lze na marmelády, šťávy, oblohu koláčů apod. Plody mají vysoký obsah antokyanů. Dorůstá do výšky kolem 2 metrů.

Číslo zboží: 41294

Latinský název: Vaccinium virgatum 'Marta'

Obsah balení: 1 ks

260,0 Kč / balení

Doba výsadby: Únor začátek - Listopad konec

  • Slunné
  • 100-150
  • 200
Stanoviště:
Slunné a chráněné

Půda:
Propustná, běžná výživná zahradní půda. Vyžaduje kyselou půdu s obsahem rašeliny.

Hnojení:
2x brzy na jaře, dříve než vyraší nové výhony a při tvorbě plodů, speciálním hnojivem (např. hnojivem na borůvky), můžete použít také hnojivo pro rododendrony.

Výška:
Asi 2 m, potřeba místa: asi 1,50 m
Růst:
Kompaktní, hustě olistěný keř,
Při mírných povětrnostních podmínkách zůstává olistěný i v zimě.

Květy:
Květen/ červen od 2. až 3. roku pěstování, bílé

Plody:
Červená dužina s chutí třešní a rybízu, plody dozrávají postupně. Nezralé plody jsou zelené, postupně zrůžoví a v plné zralosti jsou černé. V hroznech.

Doba zrání:
Červenec až srpen

Řez:
Staré výhony občas na podzim u země odstranit a dřevo, které je starší než 4 roky, vyřezat - odstranit všechny výhony, které se kříží nebo dotýkají. Dlouhé výhony zkrátit (proklestit) – u staršího keře vždy ponechat 8 – 10 silných hlavních výhonů.

Zima:
Zimovzdorná, mulčovat