KieRoyal černý rybíz, sloupovitý

Lze objednat (dodání v době výsadby)

Nyní lze tuto oblíbenou odrůdu černého rybízu objednat i ve sloupovité formě. Rostlina v kontejneru, výška asi 80- 100 cm. První černý rybíz s neobyčejně sladkou a aromatickou, chutí. Na dlouhých hroznech dorůstají velké, rovnoměrně dozrávající a dešti odolné bobule. Velmi kompaktně rostoucí s bohatou úrodou. Dozrává od začátku července. KieRoyal – bobule plné zdraví. Velmi vysoký obsah vitamínu C, chutné plody. Jedinečné aroma a sladkost jsou ideální kombinací pro výrobu šťáv, marmelád a přímou konzumaci. V koktejlech a míchaných nápojích je šťáva z KieRoyal základem skvělé chuti. Samosprašný.

Číslo zboží: 40322

Latinský název: Ribes nigrum 'Kieroyal'

Obsah balení: 1 ks

723,0 Kč / balení

Doba výsadby: Únor začátek - Listopad konec

  • Slunné
  • Polostín
  • Červenec-Leden
  • 60-80
  • 200
Stanoviště:
Slunné

Půda:
Humózní, pravidelně zalévat. Není vhodné přílišné přemokření půdy.

Hnojení:
Na jaře, opakovaně podle kvality půdy.

Odstup rostlin:
Asi 1 m

Růst:
Keřovitý

Doba květu:
Duben-květen

Plody:
Dozrávají od začátku července. Na dlouhých hroznech dorůstají velké, rovnoměrně dozrávající a dešti odolné bobule. Velmi kompaktně rostoucí s bohatou úrodou.

Řez:
Rostlinu je třeba pravidelně proklesťovat – postranní výhonky zkrátit na 30-40 cm, směrem ke špici keře výhonky zkracujte více a více, aby byla zachována pyramidální forma keře. Při silné tvorbě postranních větví je vhodnější odstranit celé výhonky, aby rostlina měla dostatek světla a vytvářela dostatek ovoce. Výšku sloupku můžete určit sami tím, že terminál rostliny připevněním k bambusovému kůlu necháváte růst vzpřímeně do výšky, nebo tak, že vrcholek rostliny zkrátíte na Vámi požadovanou výšku.
Zima:
Mrazuvzdorný, půdu před zimou mulčujeme.