Goldrich meruňka, kontejner

Nelze objednat

Středně raná odrůda. Plody jsou velké, tmavě oranžové. Dužina je oranžová, pevná, středně šťavnatá, aromatická, lehce navinulé chuti. Pravidelně a bohatě plodí. Dozrává kolem poloviny července. Je částečně samosprašná, doporučujeme výsadbu jiné odrůdy meruňky pro dostatečné opylení. Vhodná pro teplá, chráněná stanoviště.

Číslo zboží: 48118

Stanoviště:
Slunné místo, chráněné proti větru. Jarní mrazíky mohou poškodit květy.

Půda:
Humózní, propustná, s obsahem jílu a bohatá na živiny – meruňky mají vysokou spotřebu živin. V období před tvorbou plodů /3 týdny/ nesmí tato dřevina, byť jen přechodně, vyschnout. Nedostatek vody by měl za následek malé nebo nezralé plody. Při velkých vedrech rostlinu chráníme mulčovací vrstvou před vyschnutím a udržujeme tak půdu vlhkou. Mokrá a studená půda není vhodná

Výška:
zhruba 3 metry

Potřeba místa:
3 - 4 metry

Růst:
Středně bujný.

Kvetení:
Březen, duben.
První květy, eventuálně plody od druhého roku.
Částečně samosprašná.

Plody:
Od poloviny července. Velké, tmavě oranžové. Dužina je oranžová, pevná, středně šťavnatá, aromatická, lehce navinulé chuti.

Hnojení:
Na konci podzimu hnojení směsí kompostu, hnoje nebo rohové moučky. V červnu během tvorby plodů přihnojení krátkodobým hnojivem a pravidelná dostatečná zálivka.

Řez:
Po sklizni odstraňte nemocné a mrtvé dřevo. Zpravidla není řez, zkracování nebo formování zapotřebí.

Zima: zimovzdorná, meruňky jsou vhodné pro pěstování v mírnějších polohách
Oblast kořenů mulčovat nebo zakrýt smrkovým chvojím.
Velmi dobrá odolnost proti mrazu ve dřevě i v pupenech.

Pozor: Na počátku pěstování připevníme ke kmínku vzpěru a ponecháme ji tak dlouho, dokud rostlina nevytvoří dostatečně silný kmen (může trvat i několik let). Vhodná je širší laťka umístěná ke kmínku z jižní strany, aby nedošlo k popraskání kmene vlivem jarních nočních mrazíků v kontrastu s prudkým slunečním svitem během dne.