Břečťan popínavý

Lze objednat

Pochází z tropických oblastí, vzhledem k jeho citlivosti na mráz, je vhodné ho pěstovat jako pokojovou rostlinu. Dlouhé výhonky pěkně vyniknou v závěsném květináči, nebo je lze vyvazovat k opoře. Aby byly listy pěkně pestré je potřeba světlé stanoviště, ne přímé slunce. Půdu je dobré udržovat stále mírně vlhkou, v zimě je však nutné zálivku omezit. Během vegetace je vhodné rostlinu každé 2 týdny přihnojovat.

Číslo zboží: 60062

Latinský název: Hedera helix Goldchild

Obsah balení: 1 ks

172,0 Kč / balení

Stanoviště:
Pokojová popínavá rostlina. Světlé, polostinné místo. Chránit před přímým sluncem.

Půda:
Substrát pro pokojové rostliny. Mladé rostliny se doporučují každý rok na jaře přesadit do nové kvalitní a propustné zeminy. Starší rostliny stačí přesazovat přibližně po třech letech. Na dno nádoby umístíme drenáž proti přemokření.

Hnojení:
Od jara do podzimu 2x za měsíc tekutým hnojivem.

Zálivka:
Vyvážená. V létě častěji podle potřeby (nenechat substrát zcela vyschnout). V zimě, máme-li rostlinu v chladnější místnosti, zálivku omezíme. Občas můžeme břečťan osprchovat vlažnou vodou.

Množení:
Řízkováním. Odstřižené a olistěné šlahouny vložíme do nádobky s vodou, aby zakořenily a poté je můžeme vysadit do květináče. Rostou často jen z vody, takže jsou vhodné i pro hydroponické pěstování.