Aurora, meruňka

Nelze objednat

Jedna z nejranějších odrůd meruněk. Dozrává v druhé polovině června. Je vhodná především k přímé konzumaci. Plody jsou středně velké, oranžové, na slunné straně červené. Dužina je sladká a šťavnatá. Pecka jde dobře oddělit. Růst je velmi silný. Není samosprašná, vhodným opylovačem je např. Goldrich. Dodáváme s volnými kořeny.

Číslo zboží: 48138

Latinský název: Prunus arm.

Doba výsadby: Červenec začátek - Listopad konec

Stanoviště:
Slunné místo, chráněné proti větru, teplé. Pozdní, jarní mrazíky mohou poškodit květy

Půda:
Humózní, propustná, s obsahem jílu a bohatá na živiny – meruňky mají vysokou spotřebu živin. V období před tvorbou plodů /3 týdny/ nesmí tato dřevina, byť jen přechodně, vyschnout. Nedostatek vody by měl za následek malé nebo nezralé plody. Při velkých vedrech rostlinu chráníme mulčovací vrstvou před vyschnutím a udržujeme tak půdu vlhkou. Mokrá a studená půda není vhodná

Výška:
zhruba 3 metry

Potřeba místa:
3 - 4 metry

Růst:
Silný, bujný

Kvetení:
březen
První květy, eventuálně plody od druhého roku.
Není samosprašná.

Plody:
Druhá polovina června. Plody jsou středně velké, oranžové, na slunné straně červené. Dužina je sladká a šťavnatá. Pecka jde dobře oddělit.

Hnojení:
Na konci podzimu hnojení směsí kompostu, hnoje nebo rohové moučky. V červnu během tvorby plodů přihnojení krátkodobým hnojivem a pravidelná dostatečná zálivka.

Řez:
Po sklizni odstraňte nemocné a mrtvé dřevo. Pravidelně odstraňujete výhony mířící do středu a křížící se výhony. V prvních letech po výsadbě je nutný zejména tvarovací řez.

Zima: zimovzdorná, meruňky jsou vhodné pro pěstování v mírnějších polohách
Oblast kořenů mulčovat nebo zakrýt smrkovým chvojím.
Velmi dobrá odolnost proti mrazu ve dřevě i v pupenech.

Pozor: Na počátku pěstování připevníme ke kmínku vzpěru a ponecháme ji tak dlouho, dokud rostlina nevytvoří dostatečně silný kmen (může trvat i několik let). Vhodná je širší laťka umístěná ke kmínku z jižní strany, aby nedošlo k popraskání kmene vlivem jarních nočních mrazíků v kontrastu s prudkým slunečním svitem během dne.