Amarylis Minerva

Nelze objednat

Pro své krásné, velké a barevné květy by amarylis neměl chybět v žádné domácnosti. Minerva - pojmenovaná podle bohyně moudrosti. Okraje velkých okvětních lístků jsou jasně červené, postupně přechází do bílé s výrazným žilkováním. Hrdlo květu je zelené.

Číslo zboží: 50263

Latinský název: Amaryllis 'Minerva'

Stanoviště:
Během růstu a květu světlé a slunné, v období vegetačního klidu tmavé

Půda:
běžná květinová půda

Hnojení:
Na jaře a v létě 1x týdně vícesložkovým hnojivem (dávat pozor na dávkování)

Výška:
Asi 40 cm

Pěstování:
v nepříliš velké nádobě (ponechat místo na 2 prsty od rostliny k okraji nádoby), cibuli zakryjeme zeminou do poloviny, zalijeme a poté ponecháme suché, až do doby kdy se začne ukazovat květní stvol. Až dosáhne 10-15 cm, poté začneme mírně zalévat. Po odkvětu odřízneme květní stvol. Cibule je vyčerpaná a musí získat zpět energii. Začínají rašit listy. Pravidelně zaléváme a přihnojujeme.

Květy:
Okraje velkých okvětních lístků jsou jasně červené, postupně přechází do bílé s výrazným žilkováním. Hrdlo květu je zelené.

Období klidu:
od srpna omezíme zálivku a v září zálivku úplně ukončíme. Listy uvadají. Vyschlý květináč s cibulí postavíme do chladné a tmavé místnosti. V prosinci dáme rostlině čerstvý substrát a růst začíná znovu. Během asi dvou měsíčního období klidu se zakládají nové květy pro další sezonu.
JEDOVATÁ ROSTLINA!