Aloe Vera

Lze objednat (dodání v době výsadby)

Tato původem africká, dužnatá rostlina z čeledě liliovitých je již odpradávna známá svými léčivými a kosmetickými účinky. Její listy poskytují i dnes výbornou pomoc při bodnutí hmyzem, při menších popáleninách nebo při ošetření pokožky podrážděné sluncem. Kosmetické firmy ji používají jako základní surovinu pro krémy a šampony. Je vědecky dokázáno, že její šťáva obsahuje biologický stimulátor, který podporuje rychlou regeneraci pokožky, s jehož pomocí je možné předejít tvorbě jizev. Nejlepšího účinku docílíte s čerstvými listy. Aloe Vera vyžaduje světlé, slunné stanoviště a běžnou pokojovou teplotu. Zalévejte pouze mírně, zejména v zimních měsících. Nevystavujte přímému slunečnímu záření ani mrazu.

Číslo zboží: 63637

Latinský název: Aloe barbadensis

Obsah balení: 1 ks

238,0 Kč / balení

1. balení 238,0 Kč / balení

od 2. balení 220,0 Kč / balení

Doba výsadby: Leden začátek - Prosinec konec

  • Slunné
  • Polostín
  • Stín
Sukulent, patřící do čeledi Liliovitých.

Stanoviště:
Světlé a slunné, bez přímého ostrého slunce. Rostlinu můžeme umístit na okenním parapetu pouze se zastíněním okna. Sluneční paprsky pronikají sklem a mohou způsobit popáleniny. Aloe Vera je pokojová rostlina, v létě může zůstat venku, ale nesnáší plné slunce, jak je již výše uvedeno. Při venkovních teplotách nižších než +10°C, musí být přemístěna zpět do interiéru s normální pokojovou teplotou a potřebuje světlé místo.

Půda:
Dobrá propustná zemina s malým podílem rašeliny. V listech se uchovává tekutina, takže rostlina může přežít i dlouhé období bez zalévání.

Hnojení:
Na jaře a během léta 1x týdně tekutým hnojivem.

Výška:
20 – 30 cm

Listy:
Dužnaté, zelené, s malými jemnými „trny“ na vnějším okraji.

Řez:
Viz použití (níže) jako léčivá rostlina

Podzim/zima
Během doby vegetačního klidu málo zalévat a nehnojit!

Použití:
Gel získaný z listů je možné používat zevně. List odřízneme, čistý šlemovitý gel vymačkáme z listu a aplikujeme na místo, které má být ošetřeno. Gel se během několika hodin na vzduchu kazí, musí se použít okamžitě. Při uskladnění v lednici, zabalený ve fólii (alobalu) je použitelný ještě asi 1 – 2 týdny.