1 borůvka Dublue + 20 l substrát

Lze objednat (dodání v době výsadby)

1 ks borůvka Dublue + 20 l substrát pro borůvky

Číslo zboží: 41486

Obsah balení: 2 ks

437,0 Kč / balení

Doba výsadby: Únor začátek - Prosinec střed

  • Slunné
  • 100
  • 100
Stanoviště:
Slunné a chráněné

Půda:
Humózní, mírně vlhká, propustná a především kyselá – tato odrůda nesnáší vápenité půdy. Optimální hodnota pH 4 – 4,5, půdu lze obohatit rašelinou, zalévat vodou bez vápna (dešťovou vodou). Nemáte-li k dispozici dešťovou vodu, můžete vhodit do vody na zalévání sáček rašelinové drti a nechat přes noc ustát. Doporučujeme půdu 2 – 3x do roka obohatit rašelinou. Vhodné je i mulčování (mulčovací kůrou, popř. posekanou trávou), abyste snížili obsah vápníku v půdě a udržovali v ní vlhkost.

Hnojení:
2x brzy na jaře, dříve než vyraší nové výhony a při tvorbě plodů, speciálním hnojivem (např. hnojivem na borůvky), můžete použít také hnojivo pro rododendrony a azalky.

Výška:
Asi 1 m

Potřeba místa:
Asi 1m

Růst:
Kompaktní, hustý

Květy a plody:
Bílé, červenec – srpen a od září do prvních mrazů. První květy a plody od 2. až 3. roku po výsadbě. Plody jsou velké a sladké.

Doba zrání:
Od poloviny července

Řez:
Staré výhony občas na podzim u země odstranit a dřevo, které je starší než 4 roky, vyřezat. Odstranit všechny výhony, které se kříží nebo dotýkají. Dlouhé výhony zkrátit (proklestit) – u staršího keře vždy ponechat 8 – 10 silných hlavních výhonů.

Zima:
Zimovzdorná, mulčovat.