Fazol Isabel (2)
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Fazol Isabel (2)

Objednací číslo 6683840
Počet kusů v balení:2 ks
Vzhledem ke svému bujnému růstu se fazole pěstují zejména ve volné půdě. Isabel je nově vyšlechtěný fazol, s kompaktním růstem, který lze pěstovat také v nádobě na balkonu nebo na terase. Dorůstá do výšky 70 - 100 cm a pro optimální růst vyžaduje oporu ke pnutí, špalír nebo opěrnou mřížku. Preferuje slunné a teplé stanoviště. Lusky jsou jemné, tmavě zelené, zhruba 14 cm dlouhé, bezvláknité. Obsahují mnoho cenných minerálů, draslík a hořčík a také vitamíny B, E a železo. Lze je využít např. do salátů nebo jako zdravou přílohu. Pro bohatý výnos je důležitý rovnoměrný přísun vody. Lze sklízet od srpna, až do prvních mrazů.
275,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Dodání: dubna začátek - června konec

Přijímáme objednávky!

Stanoviště polostinné, slunné
Doba výsadby dubna začátek - června konec
STANOVIŠTĚ: Slunné, chráněné PŮDA: Spíše zásaditá, fazole obohacují půdu o dusík. Vhodnými sousedy fazolí na zahradě jsou například jahody, rajčata nebo špenát. VÝŠKA: Cca 70 – 100 cm, přidat opěru! SKLIZEŇ: Lusky jsou zralé, když jsou pevné a je možné je rozlomit na kousky. Semena v luscích by měla být stále malá a neměla by vytvářet boule na luscích. Zelené fazolové lusky sbíráme průběžně. Trháme je opatrně, abychom omylem nevytrhli celou rostlinu! PLODY: Lusky jsou dlouhé a konzumují se po tepelné úpravě! Jednoletá rostlina, není mrazuvzdorná!
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené