Áronie černá, stromek
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Áronie černá, stromek

Aronia melanocarpa - Objednací číslo 4435285
Počet kusů v balení:1 ks
Okrasná, léčivá a užitková rostlina. Silné zelené a lehce lesklé listy se na podzim zbarví do červena. V květnu se objevují čistě bílé okoličnaté květy. Ideální je lehce kyselá až neutrální půda. Plody začínají dozrávat v polovině srpna a postupně dozrávají až do září. V plné zralosti jsou fialově černé, dužina je rubínově červená. Obsahují mnoho přírodního barviva (antokyanu), antioxidantů, vitaminů C, P, A, B2, kyseliny listové a užitečných minerálních látek jako železa a jódu. Plody se zpracovávají do šťáv, zavařenin, vín, likérů. Velmi mrazuvzdorná, plně rezistentní vůči nemocem a nenáročná na pěstování. Samosprašná.
1170,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště polostinné, slunné
Vysazovací vzdálenost (cm) 100
Doba zrání srpen začátek
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 150-200 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné. PŮDA: Dostačující je běžná zahradní půda. HNOJENÍ: Speciální hnojivo na bobuloviny - opatrně dávkovat dle návodu! ZÁLIVKA: Ve velmi suchém létě hojně zalévat. VÝŠKA: 1 až 2 m. POTŘEBA MÍSTA: 1,50 až 2 m – pro živý plot 50 cm. RŮST: Stromek. LISTY: Zelené, lehce lesklé. KVĚTY: Květen okolíky s bílými květy. OVOCE: Plně vyzrálé mají fialově-černou barvu. DOBA ZRÁNÍ OVOCE: Od poloviny srpna do září. ŘEZ: V prvních letech se doporučuje provézt tzv. tvarující popř. prosvětlující řez, později pak vždy omlazovací řez. Platí, že čím více se bude vyřezávat, tím více bude podnícený růst. ZIMA: Zimovzdorná, prostor kolem kořenů chránit mulčem.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené