Sonata jahodník (10)
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Sonata jahodník (10)

Fragaria x ananassa 'Sonata' - Objednací číslo 4447726
Počet kusů v balení:10 ks
Středně raná, rezistentní holandská jednouplodící odrůda jahodníku. Plody dozrávají v červnu. Jsou světle červené, velké, pevné a mají pravidelný kuželovitý tvar. Chuť je lahodná, výrazně sladká. Vhodný také pro pěstování ve vyšších oblastech.
415,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště slunné
Mrazuvzdornost částečně mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 30
Doba zrání červen začátek
V kontejneru ano
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné (na slunném stanovišti budou plody chutnější) PŮDA: humózní a propustná s podílem rašeliny VÝSADBA: výsadbová jáma musí být tak široká a hluboká, aby kořeny měly dostatečné místo. Srdíčko rostliny musí být na povrchu země. PÉČE: Při suchém počasí během prvních 14 dnů musí být půda dobře vlhká, aby byl zajištěn rychlý růst. Vhodné je i půdu mulčovat vrstvou listí nebo posekané trávy. Mulč pomáhá v půdě udržovat vlhkost, zároveň se postupně rozkládá a dodává tak rostlinám živiny. Během dozrávání plodů můžete také podestýlat slámou. HNOJENÍ: 1x při tvorbě nových listů 1x během květu 1x po sklizni speciálním hnojivem na jahody VZDÁLENOST: Mezi rostlinami přibližně 25 cm Asi 12 rostlin na 1 m2 KVĚTY: Duben – září SKLIZEŇ: Od června PLODY: Plody jsou sladké a šťavnaté ŘEZ: Po sklizni odstřihnout listy z mateřské rostliny ZIMA Zimovzdorné, podle regionu eventuelně zakrýt chvojím. TIP: Jahody zasadit na místo, kde minimálně nebyly jahody 1 rok pěstovány!
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené