Levandule lékařská, bílá (1 větší sazenice)
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Levandule lékařská, bílá (1 větší sazenice)

Lavandula angustifolia 'Alba' - Objednací číslo 1124189
Počet kusů v balení:1 ks
Levandule lékařská je vytrvalý, stále zelený keřík s charakteristickou vůní. Listy jsou úzké, stříbřitě šedé, plstnaté. Květy jsou bílé. Dorůstá do výšky 40 - 50 cm. Vysazujte do běžné zahradní zeminy na slunné až polostinné stanoviště. Preferuje spíše sušší stanoviště s propustnou zeminou. Po odkvětu ostříhejte odkvetlé stvoly. Každé jaro rostlinu sestřihněte na 10 -15 cm, keřík se zahustí a bohatě pokvete. Mrazuvzdorná do -27 stupňů. Pokud je vysazena mezi růže, odpuzuje listové mšice. Sušené vonné květy jsou vhodné pro přípravu uklidňujícího čaje, umístěné ve skříních provoní šaty a současně odpuzují také moly.
117,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu červenec, srpen, září
Stanoviště slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Barva bílá
Výška dospělé rostliny 40 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné a teplé. PŮDA: Lehká, suchá, vápenitá. HNOJENÍ: Jedenkrát za rok na jaře. VÝŠKA: cca 40 - 50 cm. ODSTUPY ROSTLIN: Asi 30 cm, pokrytí půdy: 9 rostlin na 1m2 DOBA KVĚTU: Červenec-září. ŘEZ: Březen/duben, výhonky zkrátíme zhruba na 10 – 15 cm. Září: po odkvětu odstraníme odkvetlé výhonky. ZIMA: Rostlina je mrazuvzdorná. Dosud existující květní výhony můžeme ponechat. MNOŽENÍ SEMENY: Květní výhonky odstřihneme okamžitě po rozkvětu, usušíme - vydrolíme z květu semínka a zbylé suché květy můžeme použít do skříní jako odpuzovač molů nebo k přípravě čaje
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené