Boubelka, modrá
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Boubelka, modrá

Platycodon grandiflorus - Objednací číslo 1106840
Počet kusů v balení:3 ks
Platycodon neboli česky boubelka rozzáří Vaši zahradu modrými květy. Jedná se nízkou trvalku, dorůstá do výšky kolem 30 cm. Kvete v červenci až srpnu velkými, modrofialovými květy, které mají tvar otevřeného zvonku. Poupata jsou velká a připomínají nafouklé balónky, protože jednotlivé okvětní plátky jsou před otevření srostlé. Někdy proto bývá označována i jako „balónová kytka“. Listy jsou tmavě zelené se zoubkovaným okrajem. Vysazujte na slunné stanoviště do propustné, výživné, mírně vlhké zeminy. Na jaře raší velmi pozdě. Mrazuvzdorná do -30 stupňů.
234,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Barva modrá
Výška dospělé rostliny 30 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné PŮDA: výživná, propustná, mírně vlhká HNOJENÍ: Na jaře a během léta přidat k rostlinám kompost nebo použít hnojivo pro trvalky VÝŠKA: 20 -30 cm RŮST: Nízký, kompaktní, rozrůstá se spíše do šířky. KVĚTY: Červenec – srpen Modrofialové, velké zvonkovité. ŘEZ: Na podzim seříznout několik centimetrů nad povrchem půdy. ZIMA: Mrazuvzdorné do -30 stupňů. UPOZORNĚNÍ: Rostlina se na zimu zatahuje a na jaře raší velmi pozdě. Doporučujeme k rostlině umístit značku (cedulka, tyč, kámen) abyste ji na jaře omylem nevykopli. Nemá ráda okopávání, přesazování jakmile ji jednou zasadíte, zbytečně do ní nezasahujte.
Nedávno zobrazené