Ostřice Evergold
Ostřice Evergold
   
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Ostřice Evergold

Carex oshimensis 'Evergold' - Objednací číslo 1166099
Počet kusů v balení:1 ks
Ostřice je oblíbená okrasná travina. Listy jsou tenké, převislé, tvoří pěkné trsy polokulovitého tvaru. Květenství jsou hnědá, nevýrazná. Ostřice vynikne zejména ve skupinové výsadbě. Je vhodná pro obruby záhonů, chodníku nebo schodiště. Lze ji pěstovat i v nádobě. Vysazujte na slunné stanoviště do propustné, mírně vlhké půdy. Listy ostřice není nutné stříhat, stačí, na jaře ručně odstranit suché a poškozené listy. Mrazuvzdorné do cca -25 stupňů. Doporučujeme chránit zakrytím např. chvojím Ostřice Evergold - jemné listy jsou dlouhé, lehce přepadavé. Světle žluté se sytě zeleným okrajem.
126,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 20-30
Výška dospělé rostliny 20-30 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, polostinné, stinné Prudké jarní slunce může poškodit listy. PŮDA: Výživná, propustná, mírně vlhká ZÁLIVKA: Dle potřeby a povětrnostních podmínek. Půda by měla být stále mírně vlhká, doporučujeme mulčovat povrch půdy. VÝŠKA: 20 -30 cm LISTY: Dlouhé, úzké, přepadavé. Světle žluté se zeleným okrajem. KVĚTY: Nenápadné hnědočervené klasy, červenec - srpen ŘEZ: Listy ostřice není nutné řezat, stačí, na jaře ručně odstranit suché a poškozené listy. ZIMA: Mrazuvzdorná do – 25 stupňů. Rostliny doporučujeme zahrnout vrstvou listí, případně zakrýt chvojím.
Nedávno zobrazené