Plamenka Bambini Sweet Tart
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Plamenka Bambini Sweet Tart

Phlox paniculata Bambini Sweet Tart - Objednací číslo 1170468
Počet kusů v balení:3 ks
Plamenka je oblíbená trvalka. Je nenáročná, dlouho kvete a příjemně voní. Květy jsou zářivě růžové uspořádané ve vrcholové latě. Stonky jsou pevné, vzpřímené s listy ve spodní části. Kultivar Bambini Sweet Tart, který má nízký, kompaktní růst lze pěstovat také v nádobě. Dorůstá do výšky 25 -35 cm a šířky kolem 30 cm. Vysazujte do běžné zahradní zeminy na slunné až polostinné stanoviště. Odstraňováním odkvetlých květů podpoříte druhé kvetení koncem léta. Vynikne zejména ve smíšených trvalkových záhonech. Plně mrazuvzdorná.
384,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu červen, červenec, srpen
Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 30-50
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 25-35 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné až pohostinné. PŮDA: Běžná zahradní zemina, mírně vlhká (špatně snáší přemokřené stanoviště). HNOJENÍ: 1x na jaře a 1x při nasazování květů hnojivem na trvalky. VÝŠKA: 25 - 35 cm. POTŘEBA MÍSTA: 30 cm. KVĚTY: Červen – září, Růžové, uspořádány ve vrcholové latě, příjemně voní. Lze využít k řezu. ŘEZ: Odkvetlé květy odstraňujte, podpoříte tím nasazování nových poupat a prodloužíte dobu kvetení. ZIMA: Zatahuje se, nadzemní část odstraňte. Rostlina přezimuje v kořenech a na jaře opět obrazí. Mladé rostliny doporučujeme chránit zakrytím. Mrazuvzdorná.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené