Ovsíř stálezelený
Ovsíř stálezelený
   
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Ovsíř stálezelený

Helictotrichon sempervirens - Objednací číslo 1169924
Počet kusů v balení:3 ks
Okrasná travina, která přirozeně roste v jihozápadní Evropě, zejména na suchých podhorských loukách jižních Alp Francie a Itálie. Vytváří husté, vějířovitě rozložité trsy. Modrozelené listy jsou úzké, špičaté, pevné. Dorůstá do výšky kolem 1 metru. Kvete od června žlutými latami. Vysazujte na slunné stanoviště do lehké, dobře propustné půdy. Nesnáší těžké a podmáčené půdy. Vynikne jako solitér i ve skupinové výsadbě s jinými druhy okrasných travin nebo s okrasnými dřevinami. Řez není potřeba, na jaře odstraňte suché a poškozené listy a odkvetlé květy. Mrazuvzdorný do -26 stupňů. Na zimu doporučujeme zakrýt a chránit před vlhkem.
293,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště slunné
Výška dospělé rostliny 50-60 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, suché. PŮDA: Výživná, propustná. Zajistit dobrou drenáž! ZÁLIVKA: Dle potřeby a povětrnostních podmínek. Půda by měla být spíše sušší. VÝŠKA: Zhruba do 1m. LISTY: Modrozelené, úzké, špičaté. Roste v trsech. KVĚTY: Červen – srpen, žluté laty. ŘEZ: Listy Ovsíře není nutné řezat. Stačí jen na jaře ručně odstranit suché a poškozené listy. ZIMA: Mrazuvzdorná rostlina do – 25 stupňů. Trsy doporučujeme na zimu svázat a chránit před mokrem a tím před promrznutím!
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené