Červenolistý dochan (3)
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Červenolistý dochan (3)

Pennisetum setaceum 'Fireworks/Rubrum' - Objednací číslo 1145246
Počet kusů v balení:3 ks
Tmavě purpurové listy i květní klasy. Vyžaduje lehčí, dobře odvodněnou půdu a slunné stanoviště. Je více náchylný na vymrzání. Na zimu dobře chraňte. Doba květu: srpen – září, výška 50 cm.
232,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu srpen, září
Stanoviště slunné
Vysazovací vzdálenost (cm) 8-9/m2
Vhodné k řezu ano
Výška dospělé rostliny 50 cm
Stanoviště Slunné Půda: Normální propustná zahradní zemina Výška: 50 cm Odstup mezi rostlinami: V řadě: 30-40 cm Růst: Druh trávy s tenkými stvoly Listy: Zelené až černorudé v závislosti na stupni vývoje rostliny. S narůstajícím květenstvím se zelená barva listů mění do tmavě rudé až černorudé. Květenství: Srpen - září Světlé klasy Řez: Zkrácení na jaře, což podpoří tvorbu nových výhonků. Podzim/Zima: Na zimu zůstává na rostlině jen uschlé (nebo zcela žádné) listí. To se na jaře výrazně zkrátí a tato trvalka pak znovu vyrazí z kořenového balu. Rostlina je hodně náchylná na mráz! Doporučuje se velmi dobré zakrytí nebo přezimování v nádobě - ve světlé a chladné místnosti. POZOR: Při chladných nočních teplotách a horkých dnech (podzimní klima) dochází k rychlým změnám barvy listí.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené