Habr obecný (3)
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Habr obecný (3)

Carpinus betulus - Objednací číslo 3354961
Počet kusů v balení:1 ks
Nenáročný strom se světle zeleným listím, poměrně dobře snášející sucho. Výborně snáší řez, hodí se k tvorbě vysokého stříhaného živého plotu.Sázejte jej na slunečné místo nebo do polostínu! Dodáváme v kontejneru. Velikost při dodání: 60 – 80 cm. Odstup při výsadbě: 30 cm.
86,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 30
Výška dospělé rostliny 200-300 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné. PUDA: Spíše vápenitá, bohatá na humus. Vyvážená zálivka, přílišné přemokření škodí. ODSTUP PŘI VÝSADBĚ: 3 – 4 rostliny na 1 m. VÝŠKA: Po 6 až 8 letech růstu asi 2 - 3 metry. LISTY: Tmavě zelené, 5 – 10 cm dlouhé, vejčité a na okrajích stejnoměrně pilovité. KVĚTY: Duben / květen. Květenství jehněda, později v klubku visící oříšky. Vzhledem k tomu, že se tento živý plot stříhá, objevují se tyto květy zřídka. ŘEZ: Snáší dobře. Lze jej stříhat 2x ročně. PODZIM/ZIMA: Listí zežloutne a uschne. Poměrně dlouho zůstává suché na větvích, čímž je i v zimě dodržena částečná ochrana před pohledy z okolí.
Nedávno zobrazené