Ocasatec čínský 'Celina'
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Ocasatec čínský 'Celina'

Stachyurus chinensis 'Celina' - Objednací číslo 4402257
Počet kusů v balení:1 ks
Opadavý keř, který dorůstá do výšky 2-3 metry a zhruba stejné šířky. Nejpůsobivější jsou jeho květy. Dlouhé hrozny jsou složené z drobných, světle žlutých, zvonkovitých květů. Vzhledem připomínají ocásky. Poupata se tvoří již na konci léta, rostlina pak vykvétá na přelomu března/dubna. Větvičky jsou hnědé až vínově červené. Listy mají svěží zelenou barvu, na podzim se zbarvují do odstínů oranžové, červené a růžové barvy. Patří ke kyselinomilným rostlinám, vysaďte ho proto do rašeliny. Substrát by měl být stále mírně vlhký, ale ne přelitý. Preferuje chráněné, světlé stanoviště s rozptýleným světlem nebo polostín. Po odkvětu doporučujeme rostlinu ostříhat, podpoříte tím tvorbu nových výhonů a nasazování poupat. Mrazuvzdorný do -21°C.
900,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu únor, březen
Stanoviště polostinné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Výška rostliny 300-400 cm
STANOVIŠTĚ: Chráněné světlé stanoviště s rozptýleným světlem nebo polostín PŮDA: Kyselá, propustná s vyváženou zálivkou. VÝŠKA: 2 – 3m LISTY: Zelené, na podzim se zbarvují do odstínů oranžové, červené a růžové KVĚTY: Březen – duben. Tvoří dlouhé hrozny složené z drobných, světle žlutých zvonkovitých květů. Růst: Opadavý keř ŘEZ: Po odkvětu doporučujeme rostlinu ostříhat, tím se podpoří tvorba nových výhonů a nasazování poupat. ZIMA: Mrazuvzdorný do cca – 21 stup. Mladé rostliny chránit chvojím nebo mulčem.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené