Hlohyně Red Star
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Hlohyně Red Star

Pyracantha Red Star - Objednací číslo 4402024
Počet kusů v balení:1 ks
Hlohyně se pěstují zejména pro své nádherně vybarvené plody, které na rostlině dozrávají na podzim a zůstávají celou zimu až do jara. Hlohyně Red Star má plody jasně červené, vytvářejí pěkný kontrast se sytě zelenými listy. Nejsou příliš vyhledávané ptactvem, proto se na rostlině zpravidla zachovají až do období vánoc. Na přelomu jara a léta rostlinu zdobí bílé květy. Má méně trnů než jiné kultivary. Středně vysoký (2-3 metry) keř. Lze ho pěstovat jako volně rostoucí keř, případně upevnit k rámu a tvarovat dle Vašich požadavků. Kvete a plodí na dvouletém dřevě. Upřednostňuje propustnou půdu, snáší i sucho, pH půdy by mělo být zásadité. Plně mrazuvzdorná.
609,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu červen
Stanoviště polostinné, slunné
Vysazovací vzdálenost (cm) 60-80
V kontejneru ano
Výška rostliny 300 cm
Stálezelené ano
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné PŮDA: Propustná, běžná zahradní zemina HNOJENÍ: 1x na jaře hnojivem na okrasné stromy ZÁLIVKA: Podle potřeby a povětrnostních podmínek VÝŠKA: 2- 3 m RŮST: Pomalu rostoucí keř VZDÁLENOST MEZI ROSTLINAMI: 80 cm – při pěstování jako živý plot LISTY: Stálezelený keř KVĚTY: bílé DOBA KVĚTU: Červen PLODY: oranžové bobule (nejsou jedovaté) – na 2 letém dřevě ŘEZ: Dobře snáší řez, nejlépe na jaře ZIMA: Mrazuvzdorná ojediněle může dojít k poškození listů mrazem
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené