Cist šedavý
Cist šedavý
Cist šedavý
     
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Cist šedavý

Cistus incanus - Objednací číslo 6636394
Počet kusů v balení:1 ks
Zázračná rostlina s léčivými účinky. Léčebné účinky této aromatické, divoce rostoucí růže jsou v oblasti středomoří známy již tisíce let. Vysoký obsah polyfenolů snižuje schopnost pronikání virů do buňky. Antioxidační účinek těchto látek pomáhá neutralizovat volné radikály a tím podporuje obranyschopnost organismu. Nečastěji se připravuje jako čaj. Působí proti bakteriím, virům a plísním. Má protizánětlivé a dezinfekční účinky. Pomáhá při kardiovaskulárních i zažívacích potížích. Cist je nenáročná keřovitá rostlina dorůstající do výšky až 1 metru. Preferuje slunné stanoviště a mírně vlhkou půdu s vyšším obsahem hořčíku. Listy jsou oválné, stále zelené při teplotách nad 0 oC na zimu neopadávají. Květy jsou fialové s oranžovými tyčinkami, intenzivně voní. Ideálním obdobím pro sklizeň listů je období před začátkem kvetení, kdy je obsah účinných látek nejvyšší. Přezimujte na chráněném místě bez mrazů.
363,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu květen, červen, červenec, srpen, září
Stanoviště slunné
Mrazuvzdornost citlivá na mráz
Barva růžová
V kontejneru ano
Výška rostliny 80-100 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné a chráněné před přílišným vlhkem. PŮDA: Nenáročná-normální zahradní zemina s obsahem písku, aby voda dobře odtékala, spíše mírně zásaditá. HNOJENÍ: Při pěstování ve volné půdě není hnojení nutné, v nádobě přihnojit jednou za čas univerzálním hnojivem nejlépe v bio kvalitě. ZÁLIVKA: Ve volné půdě je nutná jen v extrémním horku. Při pěstování v nádobě by substrát nikdy neměl úplně vyschnout. Vždy zalévejte, pokud je suchá vrchní vrstva půdy. Nepřemokřit! VÝŠKA: Přibližně do 80 cm LISTY: Stálezelené. Větve jsou pokryté bílými chloupky. KVĚTY: Fialové s oranžovým středem (tyčinky). Jednotlivé květy kvetou jen krátkou dobu. DOBA KVĚTU Květen až září ŘEZ: Rostlinu lze podle potřeby kdykoliv prosvětlit. ZIMA: Přezimovat v chladné a světlé místnosti s teplotou do + 10 stup.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené