Kalina vavřínová, keř
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Kalina vavřínová, keř

Viburnum tinus 'Gwenllian' - Objednací číslo 3306942
Počet kusů v balení:1 ks
Na podzim a v zimě kvetoucí pestrý keř. Růžová poupata a bílorůžové květy ve tvaru deštníku 5 – 7 cm velké vydávají silnou vůni. Roste velmi pomalu. Dodáváme ve velikosti cca. 20-30 cm.
360,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště stinné, polostinné, slunné
Vysazovací vzdálenost (cm) ca. 80 - 100 cm
V kontejneru ano
Výška rostliny 250 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné, také stinné PŮDA: Bohatá na živiny, dostatečně vlhká, propustná a mírně kyselá HNOJENÍ: Všeobecně stačí pouze mulčovat. Je možné vždy na jaře přihnojit rostlinu hnojivem pro okrasné dřeviny RŮST: Pomalu rostoucí keř, dorůstá do výšky asi 1,5 – 2,5 m ZÁLIVKA: Půda by neměla vyschnout. V suchém létě je potřeba dostatečně a pravidelně zalévat KVĚTY: Podle podmínek říjen/listopad – březen/duben Růžová poupata a bílo růžové květy ve tvaru deštníku, 5 – 7 cm velké, vydávají silnou vůni. Na podzim se objeví malé pupeny, které v zimě vykvetou – v létě je pouze zeleně olistěná. Plody jsou tmavé bobule, které jsou pro lidi jedovaté ŘEZ: Není nutný, možný je prosvětlovací řez po odkvětu. Při radikálnějším zkrácení rostlina většinou následující rok nekvete. Kalina vavřínová kvete na dvouletém dřevě. ZIMA: zakrýt na zimu chvojím.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené