Magnolie Black Tulip
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Magnolie Black Tulip

Magnolia sp. 'Black Tulip' - Objednací číslo 3302027
Počet kusů v balení:1 ks
Hybridní odrůda magnolie vznikla křížením velkokvěté odrůdy Iolanthe a sytě purpurové odrůdy Vulcan. Tmavě vínové květy jsou 10- 15 cm široké. Nikdy se plně neotevírají, ale zůstávají polozavřené (tvar pivoňkového poupěte nebo tulipánu). Mladé rostliny mohou mít zbarvení květů světlejší než starší exempláře. Rozkvétá v květnu, před rašením listů. Listy jsou sytě zelené, pevné, opadavé. Jedná se o keř nebo nízký strom, dorůstající do výšky 3- 5 metrů a šířky kolem 2 metrů. Magnolie vynikne především jako solitér. Vysazujte na slunné nebo polostinné stanoviště do výživné, mírně vlhké, propustné půdy s kyselým pH. Magnolie patří mezi rostliny s mělce uloženými kořeny, vhodné je povrch půdy dobře zamulčovat, aby půda příliš nevysychala. Magnolie špatně snáší řez, pokud je to možné, raději se mu vyhněte. V případě nutnosti ho provádějte po odkvětu. Mrazuvzdorná do cca -28 stupňů. Dodáváme 60-80 cm vysoké rostliny v kontejneru.
1134,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu březen, duben, květen
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 100 - 200
Barva červená
Výška dospělé rostliny 300-500 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné, chráněné před větrem. Mladé rostliny mohou být citlivé na popálení mladých listů silným jarním sluncem. Magnolie má doširoka rozrostlé kořeny, které jsou mělce uložené. Zasaďte ji tam, kde v okolí cca 2m od středu keře nebudete nic kopat ani rýt. PŮDA: Magnolie potřebují vlhký vzduch a vlhkou, kyprou a humózní půdu s kyselým pH. Vhodný je přídavek rašeliny a kompostu. Při vyšším obsahu vápníku se objevuje žloutnutí listů – chloróza. Povrch půdy doporučujeme zakrýt vrstvou mulče, který zabrání vysychání půdy. HNOJENÍ: Podle potřeby, může být použito hnojivo na rododendrony a azalky. VÝŠKA: 3 - 5 m ŠÍŘKA 1-2 m RŮST: kompaktní keř nebo nízký strom KVĚTY: duben - květen Tmavé, vínově červené. Nikdy se neotevírají úplně, ale zůstávají polozavřené v zaobleném tvaru pivoňkového poupěte či tulipánu ŘEZ: Pokud možno nestříhat! Magnolie špatně snáší řez. Pokud je řez nutný, nejvhodnější doba je po odkvětu. ZIMA: Mrazuvzdorná do -28 stupňů. Mladé rostliny doporučujeme na zimu chránit.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené