Hortenzie latnatá Petite Star
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Hortenzie latnatá Petite Star

Hydrangea paniculata Petite Star - Objednací číslo 4402471
Počet kusů v balení:1 ks
Nízká, kompaktní hortenzie dorůstá do výšky kolem 60 cm a šířky 90 cm. Barva květů se mění v průběhu kvetení, na počátku jsou květy bílé, postupně se zbarvují do růžové až karmínově červené barvy. Bohatě kvete od července do podzimu. Díky kompaktnímu růstu ji lze pěstovat i v nádobě. Vysazujte na slunné až polostinné stanoviště, do výživné, propustné, mírně vlhké půdy. Kvete na jednoletých výhonech, každý rok na jaře rostlinu seřízněte. Mrazuvzdorná do -30 stupňů.
499,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu červenec, srpen, září, říjen
Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 90
Barva vícebarevná
Výška dospělé rostliny 100 cm
STANOVIŠTĚ: Světlé, slunné až polostinné PŮDA: Kyprá, humózní a bohatá na živiny, lehce kyselá (obohacená trochou rašelinou) nebo půda na rododendrony. Hortenzie latnatá roste dobře i běžné zahradní zemině s neutrálním či zásaditým pH HNOJENÍ A ZÁLIVKA: Po jarním řezu, dohnojení při tvorbě poupat. Můžeme použít hnojivo na rododendrony. Dávkování dle daného výrobku. Zálivka by měla být vyvážená, půdu udržovat mírně vlhkou. Je tolerantní i vůči přechodnému suchu, dlouhodobé sucho nebo přemokření by ji však mohlo poškodit. VÝŠKA: asi 60 cm RŮST Kompaktní keř, dorůstá do šířky kolem 90 cm. LISTY: Tmavě zelené KVĚTY: Červenec až říjen, Bílé, růžové až červené, barva se mění v průběhu kvetení ŘEZ: Na jaře zkrátit výhony, kvete na jednoletých výhonech ZIMA: Plně mrazuvzdorná – mladé rostliny doporučujeme zakrýt chvojím.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené