3 čilimníky
3 čilimníky
3 čilimníky
3 čilimníky
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

3 čilimníky

Cytisus - Objednací číslo 3354248
Počet kusů v balení:1 ks
Kvete v květnu až červenci motýlovitými květy v zářivých barvách. Plodem je tmavý lusk. Dorůstá do výšky 0,5 – 1,5 metru. Výhony jsou tmavě zelené s drobnými, kopinatými listy. Řez provádějte po odkvětu. Výhony zkraťte zhruba o 2/3. Pravidelný, každoroční řez je důležitý, aby rostlina zůstala kompaktní a byla vzhledná. Nestříhané rostliny téměř ztrácí listy a zůstávají pouze holé větve s květy. Vysazujte na slunné, chráněné stanoviště do výživné, dobře odvodněné půdy s mírně kyselým pH. Špatně snáší přemokření. Mrazuvzdorný do -20 stupňů. Sestava obsahuje čilimník Dragonfly – žlutočervené květy, čilimník Boskoop Ruby – červené květy a čilimník Allgold – žluté květy.
787,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu květen, červen
Vysazovací vzdálenost (cm) 100
Výška dospělé rostliny 100-150 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, teplé. Upřednostňuje stanoviště chráněné před větrem. PŮDA: lehká, propustná, spíše písčitá, mírně kyselé pH Nemá rád nadměrné vlhko, jedná se spíše o suchomilnou rostlinu. HNOJENÍ A ZÁLIVKA: Hnojení není potřeba, čilimník má naopak schopnost obohacovat půdu o dusík. Zálivka mírná, jedná se o suchomilnou rostlinu. VÝŠKA: 1 -1,5 m ŠÍŘKA: 0,5 -1,5 m LISTY: Drobné, vejčitě kopinaté, asi 2 cm dlouhé. Opadavé. Starší, nestříhané rostliny mohou mít výhony téměř bez listů. KVĚTY: Květen – červen Motýlovité, barva dle druhu ŘEZ: Pro podporu kvetení a zachování pěkného vzhledu doporučujeme každý rok po odkvětu výhony zkrátit zhruba o 2/3. Čilimník nemá rád řez do staršího dřeva. ZIMA: Plně mrazuvzdorný do cca -20°C. Mladé rostliny doporučujeme chránit zakrytím.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené