Leycesterie krásná 'Purple Rain'
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Leycesterie krásná 'Purple Rain'

Leycesteria formosa "Purple Rain" (Karamell Beere) - Objednací číslo 3317404
Počet kusů v balení:1 ks
Leycestérie je zajímavá rostlina pocházející z Číny a Himalájí. Květenství tvoří hrozny květů. Čím déle se květy vytvoří tím delší je hrozen (v srpnu může měřit až 10 cm). Květy jsou drobné, zvonkovité smetanově bílé jsou obklopeny listeny vínově červené barvy. Plody jsou kulaté, černé, lesklé – nejedlé. Mladé výhony mají modrozelenou barvu. Listy jsou oválné s výraznou špičkou. Mají jasně zelenou barvu s tenkým vínově červeným lemem. Na podzim se zbarvují do vínově červené barvy. Vysazujte na slunné stanoviště do propustné, výživné půdy. Na zimu dobře zamulčujte, zejména oblast kořenů. Rostlina není plně mrazuvzdorná (v kořenech do cca -24°C, ve větvích do cca -17°C). Po zimě rostlinu seřízněte cca 10-15 cm nad zemí, začne rašit z kořenů. Růst je rychlý, během vegetačního období doroste do výšky cca 1,5 metru.
384,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Výška rostliny 250 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostín – chráněné – např. v blízkosti stěny, zdí PŮDA: Výživná, propustná HNOJENÍ: 1x na jaře VÝŠKA: Vzpřímeně rostoucí keř až do 1,5 m KVĚTY A PLODY: Srpen – září, květenství tvoří hrozny květů. Květy jsou drobné, zvonkovité, smetanově bílé a jsou obklopené listeny vínově červené barvy. Čím déle se květy vytvoří, tím delší je hrozen. Plody jsou kulaté, černé lesklé - nejedlé LISTY: Oválné s výraznou špičkou. Mají jasně zelenou barvu s tenkým vínově červeným lemem. Na podzim se zbarvují do vínově červené barvy. ŘEZ: Na jaře zkrátit cca 10 – 15 cm nad zemí, začne rašit z kořenů. Zima: Není plně mrazuvzdorná. Na zimu dobře chránit, posekanou trávou, listím nebo chvojím.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené