Tygřice + Dřípulka
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Tygřice + Dřípulka

Tigridia pavonia Mix+Sparaxis tricolor Mix - Objednací číslo 5506758
Počet kusů v balení:30 ks
Sestava obsahuje 15 cibulí tygřice a 15 cibulí dřípulky. •TYGŘICE• je cibulovina s exoticky vypadajícími květy, která pochází z Jižní Ameriky. Květy v zářivých barvách mají světlý střed se skvrnami a příjemně voní. Jeden květ vydrží kvést pouze jeden den, dopoledne se otevře a navečer uvadne. Kvete od června do září. Rostlina dorůstá do výšky kolem 50 cm. Listy jsou úzké, podobají se např. mečíkům. Vysazujte na slunné, chráněné stanoviště do propustné, výživné, dobře odvodněné půdy. Cibule nejsou mrazuvzdorné, vysazují se na přelomu dubna- května a na konci vegetačního období je nutné je z půdy vyjmout, nechat zaschnout a uskladnit na suchém, temném místě bez mrazů. Lze pěstovat i v nádobě. •DŘÍPULKA• nebo také cikánská květina je pěkná, málo známá cibulovina. Květy v pestrých barvách jsou pěticípé, nálevkovité a uprostřed mají žlutou, tmavě lemovanou skvrnu. Dorůstá do výšky 30 – 40 cm. Listy jsou úzké, mečovité. Vysazujte na slunné stanoviště do propustné, výživné půdy. Kvete v květnu – červnu. Cibule nejsou mrazuvzdorné, vysazují se na přelomu dubna- května a na konci vegetačního období je nutné je z půdy vyjmout, nechat zaschnout a uskladnit na suchém, temném místě bez mrazů. Lze pěstovat i v nádobě.
166,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Dodání: února střed - června konec

Přijímáme objednávky!

Doba květu červen, červenec, srpen
Doba výsadby února střed - června konec
Výška rostliny 70 cm
•TYGŘICE•(Tigridia pavonia) STANOVIŠTĚ: slunné, chráněné stanoviště PŮDA propustná, výživná, dobře odvodněná VÝSADBA: V druhé polovině dubna. Do hloubky 5–10 cm a vzdálenosti 10–15 cm. KVĚTY: Červen – září. Zářivé květy mají světlý střed se skvrnami a příjemně voní. Jeden květ vydrží kvést pouze jeden den, dopoledne se otevře a navečer uvadne. VÝŠKA: 30 – 60 cm. ZIMA: Cibule nejsou mrazuvzdorné. Na konci vegetačního období (zhruba konec října) je nutné je z půdy vyjmout, nechat zaschnout a uskladnit na suchém, temném místě bez mrazů. Ideálně při teplotě 2–5 °C. •DŘÍPULKA• (Sparaxis tricolor) STANOVIŠTĚ: slunné, chráněné stanoviště PŮDA propustná, výživná, dobře odvodněná VÝSADBA: V druhé polovině dubna. Do hloubky 6–8 cm a vzdálenosti 10–15 cm. KVĚTY: Květen - červen. V pestrých, zářivých barvách. Pěticípé, nálevkovité a uprostřed mají žlutou, tmavě lemovanou skvrnu. VÝŠKA: 30 – 40 cm. ZIMA: Cibule nejsou mrazuvzdorné. Na konci vegetačního období (zhruba konec října) je nutné je z půdy vyjmout, nechat zaschnout a uskladnit na suchém, temném místě bez mrazů. Ideálně při teplotě 2–5 °C.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené