Tygřice, žlutá (15)
Tygřice, žlutá (15)
   
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Tygřice, žlutá (15)

Tigridia pavonia - Objednací číslo 5506384
Počet kusů v balení:15 ks
Tygřice je cibulovina s exoticky vypadajícími květy, která pochází z Jižní Ameriky. Zářivě žluté květy mají světlý střed se skvrnami a příjemně voní. Jeden květ vydrží kvést pouze jeden den, dopoledne se otevře a navečer uvadne. Kvete od června do září. Rostlina dorůstá do výšky kolem 50 cm. Listy jsou úzké, podobají se např. mečíkům. Vysazujte na slunné, chráněné stanoviště do propustné, výživné, dobře odvodněné půdy. Cibule nejsou mrazuvzdorné, vysazují se na přelomu dubna- května a na konci vegetačního období je nutné je z půdy vyjmout, nechat zaschnout a uskladnit na suchém, temném místě bez mrazů. Lze pěstovat i v nádobě.
240,0 Kč / balení
1. balení: 240,0 Kč / balení
2. balení: 165,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Dodání: března začátek - června konec

Přijímáme objednávky!

Doba květu červenec, srpen, září, říjen
Stanoviště slunné
Doba výsadby března začátek - června konec
Mrazuvzdornost citlivá na mráz
Vysazovací vzdálenost (cm) 10-15
Barva vícebarevná
Výška rostliny 30-60 cm
STANOVIŠTĚ: slunné, chráněné stanoviště PŮDA propustná, výživná, dobře odvodněná VÝSADBA: V druhé polovině dubna. Do hloubky 5–10 cm a vzdálenosti 10–15 cm. KVĚTY: Červen – září. Zářivě žluté květy mají světlý střed se skvrnami a příjemně voní. Jeden květ vydrží kvést pouze jeden den, dopoledne se otevře a navečer uvadne. VÝŠKA: 30 – 60 cm. ZIMA: Cibule nejsou mrazuvzdorné. Na konci vegetačního období (zhruba konec října) je nutné je z půdy vyjmout, nechat zaschnout a uskladnit na suchém, temném místě bez mrazů. Ideálně při teplotě 2–5 °C.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené