Ismene Sulphur Queen (2)
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Ismene Sulphur Queen (2)

Ismene Sulphur Queen - Objednací číslo 5506703
Počet kusů v balení:2 ks
Exoticky vypadající cibulovina z čeledi amarylkovitých s krásnými květy a příjemnou, sladce citrusovou vůní. Můžete ji pěstovat v květináči nebo ve volné půdě. Květy jsou na vysokých, bezlistých stoncích. Svým tvarem připomínají narcis. Rozkvétá v červnu. Vysazujte na slunné, chráněné stanoviště, do propustné, výživné půdy. Rostlina není mrazuvzdorná. Na konci vegetačního období je nutné cibuli vyjmout a uskladnit na tmavém, suchém místě s teplotou kolem 17 stupňů. Sulphur Queen - žluté květy.
166,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Vysazovací vzdálenost (cm) 20
Výška dospělé rostliny 40-60 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, chráněné PŮDA: Propustná, výživná HNOJENÍ: Každé 3 týdny (až do odkvětu) univerzálním tekutým hnojivem nebo hnojivem na cibuloviny. PĚSTOVÁNÍ: Výsadbu provádějte na přelomu dubna-května. Cibule můžeme vysadit buď do prostorného velkého květináče s kvalitním zahradnickým substrátem, nebo přímo na slunný záhon. V něm více narůstají, vytváří dostatek odnoží a více kvetou. Výsadbu provedeme do takové hloubky, aby nad vrcholem cibule bylo přibližně osm až deset centimetrů zeminy. ZÁLIVKA: Po zasazení cibule vydatně zalijeme, další zálivka následuje až po objevení prvních lístků. V průběhu vegetace udržujte půdu mírně vlhkou – přílišná zálivka škodí! Zpravidla postačí mulč (vyšší vrstva posekané trávy). VÝŠKA: 40 - 60 cm KVĚTY: Červen - červenec Kvete světle žlutými hvězdicovitými květy na dlouhých stoncích. Odkvetlé květy, včetně vytvořených semeníků, průběžně odstraňujte, rostlina by se zbytečně vysilovala. Listy ponechte. ZIMA: Rostlina není mrazuvzdorná. Na konci vegetačního období je nutné cibuli vyjmout a uskladnit na tmavém, suchém místě s teplotou kolem 17 stupňů. Teplota pro uskladněné je velmi důležité. Při nerespektování potřebných vyšších teplot cibule příští rok nepokvetou! Cibule vyjměte i s listy, které můžete trochu zkrátit. Nechte je dosušit v teplé místnosti s dostatečným přístupem vzduchu. Rostlina se zatáhne, poté ji očistěte od zeminy a odstraňte vrchní slupky a suché listy.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené