Otočník stromovitý(3)
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Otočník stromovitý(3)

Heliotropium arborescens - Objednací číslo 6638007
Počet kusů v balení:3 ks
Latinský název pochází z řeckých slov Helios (slunce) a trepo (točit se), což odpovídá i českému názvu otočník, protože rostlina otáčí své listy za sluncem. Z velkých, modrofialových květů se šíří omamná vanilková vůně. Listy jsou tmavě zelené, vrásčité, chlupaté, na dotek působí drsně. Rostlina dorůstá do výšky 50 cm a tvoří nízký keř. Nejlépe se mu daří na teplém, slunném stanovišti, kvete od května do září. Substrát by měl být výživný, mírně kyselý, propustný. Zaléváme jen mírně, ale pravidelně. Odkvetlé květy pravidelně odstraňujte, prodloužíte tím dobu kvetení. Pěstuje se jako letnička nebo přenosná rostlina v nádobě. Zazimování na světlém místě s teplotou mezi 12 až 15 stupni.
249,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu květen, červen, červenec, srpen, září
Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost citlivá na mráz
Vysazovací vzdálenost (cm) 20
Barva modrá
Výška rostliny 30-40 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, teplé a chráněné proti větru, vlhku, citlivý na studenou půdu. PŮDA: Běžná dobrá květinová zemina. RŮST: Roste bujně. Asi 40 – 50 cm vysoký. KVĚTY: Červen – říjen, okolíky na krátkém stonku, modrofialové. Květy voní po vanilce. Péče: Pravidelně zaléváme, zamezíme přemokření. Okamžitě negativně reaguje na přemokřené kořeny. 1x týdně hnojíme tekutým hnojivem v zálivkové vodě. Rostlina bohatě a neúnavně kvete od jara do podzimu. ZIMA: Zhruba od října, dříve než teplota klesne pod 8 stupňů, postavíme do světlé, bezmrazé místnosti, málo zaléváme a nehnojíme.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené