3 Alstromérie
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

3 Alstromérie

Alstroemeria - Objednací číslo 6601233
Počet kusů v balení:3 ks
Alstromérie bývá někdy označována jako boubelka. Rostlina s květy, které jsou podobné liliím, dorůstá do výšky kolem 30 - 50 cm. Kvete od června do srpna. Často se využívá jako řezaná květina, vydrží dlouho čerstvá. Nálevkovité květy mají typické tmavé skvrny nebo pruhy na vnitřních okvětních lístcích. Vysazujte na slunné, chráněné stanoviště do propustné, výživné půdy s mírně kyselým pH. Rostlina není mrazuvzdorná. Pěstuje se jako letnička nebo přenosná rostlina v nádobě. Sestava obsahuje 3 druhy Indian Summer: oranžovo žluté květy, White Pink Blush: bílé květy s růžovým stínováním, Summer Rose: růžové květy
820,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost částečně mrazuvzdorná
Barva vícebarevná
STANOVIŠTĚ: slunné až polostinné, teplé, chráněné PŮDA: výživná, propustná, dobře odvodněná, mírně kyselé pH. HNOJENÍ: 1x za 14 dní, od jara do podzimu, lze využít hnojivo pro balkoné rostliny. ZÁLIVKA: Během vegetačního období (léta) vyžaduje alstromerie vydatnou zálivku, v zimě jen mírnou. VÝŠKA: 30 – 50 cm VÝSADBA: Hlízovité kořeny, resp. oddenky vysaďte asi 20 cm hluboko. Při výsadbě buďte opatrní, kořeny jsou křehké a snadno se lámou KVĚTY Červen – srpen, nevoní. Nálevkovité květy, podobné liliím. Mají nápadné prašníky a šest okvětních lístků – tři vnější a tři vnitřní, s typickými tečkami a čárkami. Odkvetlé květy pravidelně odstraňujte. Zajímavé u alstromérií je, že když teplota půdy přesáhne 22 °C, přestávají se tvořit květy. V horkých letních dnech doporučujeme rostliny přistínit. ZIMA: Rostlina není mrazuvzdorná. Pěstuje se jako letnička nebo přenosná rostlina v nádobě. Dobře prospívá v zimní zahradě, ve skleníku nebo na zaskleném balkonu. TIP: Alstromérie se využívá k řezu. Při pravidelné výměně vody a seřezávání stonku vydrží ve váze až dva týdny.
Nedávno zobrazené